آموزش و اشتغال (بخش اول)

;hvHl,cd

آموزش و اشتغال (بخش اول ) – كارآموز

فصل پنجم قانون كار به سرفصل آموزش و اشتغال مي پردازد.

تعريف كارآموز

از لحاظ قانون كار، كارآموز به افراد ذيل اطلاق مي شود:

1.كساني كه فقط براي يادگيري حرفه يا ارتقاء مهارت در مدت معين در مراكز كارآموزي يا آموزشگاههاي آزاد آموزش مي بينند. كه اين افراد ممكن است كارگراني باشند كه طبق توافق كتبي با كارفرما به مراكز كارآموزي معرفي مي شوند و يا داوطلباني باشند كه شاغل نبوده و راسا خودشان به اين مراكز مراجعه نمايند.

در صورت صدق نوع اول (يعني كارگران شاغلي كه با توافق كتبي با كارفرما به مراكز كار‌آموزي معرفي مي شوند) اين افراد داراي حقوقي به شرح ذيل مي باشند:

عدم قطع رابطه استخدامي.

منظور نمودن ايام كارآموزي در سنوات خدمت قابل قبول نزد كارفرما.

پرداخت مزد كارگر از سوي كارفرما بدون كاهش حق السعي.

و پرداخت كليه مزاياي غيرنقدي مطابق عرف كارگاه.

قطع همكاري در حين كارآموزي

در حالت اخيرالذكر،‌كارفرما قبل از اتمام كارآموزي، بدون دليل موجه حق جلوگيري از ادامه كارآموزي كارگر را نداشته و در صورت قطع رابطه، چنانچه خسارتي به كارگر وارد گردد وي مي تواند به مراجع حل اختلاف موضوع ماده 157 قانون كار مراجعه و درخواست خسارت نمايد. همچنين كارگر مكلف است تا پايان دوره كارآموزي به شكل منظم در دوره ها شركت نموده و دوره كارآموزي را با موفقيت سپري كند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن قرارداد-کار-کلی.gif است

كارگر نيز متعهد است حداقل به مدت 2 برابر مدت كارآموزي در همان كارگاه اشتغال يابد و در صورتي كه پس از اتمام كارآموزي حاضر به ادامه همكاري نباشد كارفرما مي تواند براي دريافت خسارت، طبق توافق مندرج در قرارداد كارآموزي به مراجع حل اختلاف كار مراجعه نمايد.

آموزش و اشتغال (بخش اول)

كارآموزي كارگران نوجوان

2.كارگران نوجواني كه طبق قرارداد كارآموزي به منظور يادگيري حرفه اي خاص براي حداكثر 3 سال، در كارگاهي معين به كارآموزي توام با كار اشتغال يابند.

2.كارگران نوجواني كه طبق قرارداد كارآموزي به منظور يادگيري حرفه اي خاص براي حداكثر 3 سال، در كارگاهي معين به كارآموزي توام با كار اشتغال يابند.

همانگونه كه گفته شد اين مورد فقط شامل كارگران نوجوان موضوع ماده 80 قانون كار مي باشد (يعني كارگران بين 15 تا 18 سال) و اين افراد شامل كليه مقررات مربوط به كارگران نوجوان موضوع مواد 79 تا 84 قانون كار مي باشند و حداكثر ساعت كارشان 6 ساعت در روز مي باشد.

ضمنا كارآموزي اين افراد در صورتي مجاز است كه از حدود توانايي آنها خارج نبوده و براي سلامت و رشد جسمي و روحي آنها مضر نباشد.

آموزش و اشتغال (بخش اول)

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

جزئیات قانون کار زنان

طبق قانون اساسی و قانون کار تبعیض قائل شدن میان زن و مرد ممنوع شده و کارفرما مجاز نیست در ازای کاری یکسان به زنان حقوق و مزایایی کمتر از مردان پرداخت کند. ماده 38 قانون کار در این زمینه می گوید:برای انجام کار مساوی و در شرایط مساوی در یک کارگاه باید مزد زن و مرد به طور مساوی پرداخت شود و تبعیض در تعیین میزان مزد ممنوع است…

حق بیمه قراردادهای پیمانکاری انفرادی

قراردادهای پیمانکاری مشمول حق بیمه دارای تنوع بوده و شاید یکی از بحث برانگیزترین موارد آن حق بیمه قراردادهای پیمانکاری انفرادی هستند که موضوع آن توسط شخص پیمانکار و به صورت انفرادی قابل انجام است.

قانون كار و شركت هاي بيمه

قبل از ملي شدن موسسات بيمه و موسسات اعتباري،غير از بيمه مركزي ايران و موسسات بيمه دولتي كه از مقررات خاص استخدامي تبعيت داشتند ساير شركت هاي بيمه مشمول مقررات قانون كار بودند.در سال 1358 لايحه قانوني ملي شدن موسسات بيمه و موسسات اعتباري به تصويب شوراي انقلاب جمهوري اسلامي ايران رسيد طبق ماده 7 لايحه قانوني فوق كليه كاركنان و موسسات بيمه كشور تا تصويب مقررات استخدامي مربوط،تابع مقررات استخدامي موجود خواهند بود…

حوادث ناشی از کار کارگران

در صورت رخ دادن حوادث ناشی از کار وظیفه کارفرما چه می باشد؟
ولا) مستند به ماده 65 قانون تامین اجتماعی در صورت رخ دادن حوادث ناشی از کار کارفرما مکلف است اقدامات اولیه را برای جلوگیری از از تشدید وضع حادثه دیده انجام داده و مراتب را ظرف سه روز کاری کتبا به اطلاع سازمان تامین اجتماعی برساند لازم به ذکر است…

دادنامه 1272 هیات تخصصی دیوان عدالت اداری

پس از صدور آرای چند پهلو از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری (آرای شماره 186 مورخ 98/02/17 و 3328 مورخ 98/11/29) که منجر به تفاسیر مختلف و متناقض حقوقی از سوی متخصصین این حوزه و جامعه کارگری گردید، هیات تخصصی کار بیمه و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری مجددا در رایی تاکید نمود که مبنای محاسبه سنوات خدمت، عیدی و امثالهم صرفا مزد یا حقوق بوده و حق السعی جایگاهی در محاسبه این موارد ندارد….

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *