بازرسی کار (بخش اول)

fhcvsd ;hv

بازرسی کار (بخش اول) – شرايط انجام بازرسي كار

بازرسي كار

به منظور اجرای صحیح قانون کار و ضوابط حفاظت فنی، اداره کار بازرسی وزارت کار تشکیل گردیده که وظیفه ی:

نظارت بر اجرای مقررات کار و آیین نامه ها و دستور العملهای مربوطه، اشتغال زنان و کارگران نوجوان، نظارت بر آموزش مسائل حفاظت فنی ، بررسی و تحقیق پیرامون اشکالات ناشی از اجرای مقررات حفاظت فنی و پیشنهادهای لازم و رسیدگی به حوادث ناشی از کار در کارگاههای مشمول را بر عهده خواهد داشت. که می توانند با انجام بازرسیهای مستمر این وظایف را انجام دهند.

 بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار در حدود وظایف خود، حق دارند بدون اطلاع قبلی و در هر موقع از شبانه روز به کارگاههای مشمول وارد شده و بازرسی نمایند و حتی دفاتر را بررسی نموده و نمونه موادی که کارگران با آن در تماس هستند از کارفرما در قبال اخذ رسید تحویل بگیرند.


وزارت بهداشت مسئول کلیه امور برنامه ریزی، کنترل و ارزشیابی و بازرسی بهداشت کار و درمان کارگران می باشد.
اشتغال بازرسان کار منوط به گذراندن دوره های آموزش نظری و علمی در بدو استخدام می باشد.


آیین نامه شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار موضوع تبصره ماده 97 قانون کار مورخ 08/06/83 در 11 ماده و 3 تبصره به تصویب وزرای کار و بهداشت رسید.

بازرسی کار (بخش اول) – شرایط انجام بازرسی


بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار در حدود وظایف خود، حق دارند بدون اطلاع قبلی و در هر موقع از شبانه روز به کارگاههای مشمول وارد شده و بازرسی نمایند و حتی دفاتر را بررسی نموده و نمونه موادی که کارگران با آن در تماس هستند از کارفرما در قبال اخذ رسید تحویل بگیرند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن قرارداد-کار-کلی.gif است


البته برای ورود به کارگاههای خانوادگی موضوع ماده 188 قانون کار اجازه کتبی دادستان محل الزامی است.
آیین نامه چگونگی بازرسی کار
موضوع تبصره ماده 99 قانون کار مورخ 08/09/77 در 19 ماده و 2 تبصره به تصویب وزیر کار رسید.


کلیه بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه ای، دارای کارت شناسایی ویژه با امضای وزیر کار یا بهداشت هستند که هنگام بازرسی باید به مسئولین مربوطه کارگاه ارائه نمایند.


گزارش بازرسین کار و کارشناسان بهداشت در حدود وظایف و اختیاراتشان در حکم گزارش ضابطین دادگستری است.


این افراد می توانند (با نظر رئیس مراجع حل اختلاف کار) به عنوان مطلع و کارشناس در جلسات این مراجع شرکت کنند.


مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است که به معنی

معرفی آيين دادرسي كار

آيين دادرسي كار شامل 135 ماده در 12 فصل مي باشد. فصل اول شامل «اصول كلي» و تعاريف مي باشد. فصل دوم در باب «صلاحيت»، فصل سوم در خصوص «وكالت» و فصل چهارم به مبحث «دادخواست» مي پردازد. فصل پنجم درباره «ابلاغ»، فصل ششم درباره…

دامنه شمول قانون كار

تشخيص كارگر در دامنه شمول قانون كار از غير مشمولين اين قانون به ويژه در هيات هاي حل اختلاف از اهمين خاصي برخوردار است. مستند ما در زمينه قلمرو قانون كار و مستثنيات آن ماده 5 و ماده 188 اين قانون است كه مقرر مي دارند:

چگونگی و نحوه انجام ابلاغ

چگونگی و نحوه انجام ابلاغ: بعد از ثبت دادخواست و تعیین وقت رسیدگی و تشکیل پرونده،متصدی تشکیل پرونده،مبادرت به صدور اخطاریه موضوع ماده 36 آیین دادرسی کار می نماید.اخطاریه موضوع ماده 36 قانون آیین دادرسی کار برگی یا نوشته ای است که موجب آن ماده باید حاوی مطالب زیر باشد:1-مشخصات طرفین دعوا 2-……

بیمه بیکاری در قانون کار

دولت مکلف است در اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی و با استفاده از درآمدهای حاصل از مشارکت مردم و نیز از طریق ایجاد صندوق بیمه بیکاری نسبت به تامین معاش کارگران بیکار شده

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *