بازرسی کار (بخش دوم)

بازرسی کار (بخش دوم) – موانع بازرسي، شرايط اضطراري كارگاه، شكايت از بازرسان كار

موانع بازرسی


بازرسان کار و کارشناسان بهداشت نمی توانند در کارگاهی که خود یا یکی از بستگان نسبی آنها تا طبقه سوم و یا یکی از اقربای سببی درجه اول ایشان (موضوع مواد 862 تا 864 قانون مدنی) بطور مستقیم در آن ذینفع باشند اقدام به بازرسی نمایند.

 بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار حق ندارند اسرار و اطلاعات و یا نام اشخاصی را که به آنان اطلاعات دادند حتی پس از انفصال از خدمت فاش نمایند در غیر اینصورت مشمول مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی می شوند.


بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار حق ندارند اسرار و اطلاعات و یا نام اشخاصی را که به آنان اطلاعات دادند حتی پس از انفصال از خدمت فاش نمایند در غیر اینصورت مشمول مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی می شوند.


کارفرمایان یا دیگر کسانی که مانع ورود بازرسان کار یا کارشناسان بهداشت کار به کارگاه شوند یا از دادن اطلاعات و مدارک لازم خودداری کنند به مجازاتهای مقرر در ماده 179 قانون کار محکوم می شوند.

بازرسی کار (بخش دوم) – شرايط اضطراري كارگاه، شكايت از بازرسان كار

شرایط اضطراری کارگاه

حسب گزارش بازرس کار چنانچه در حین بازرسی به تشخیص بازرس کار یا کارشناسان بهداشت احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر داده شود این افراد مکلفند مراتب را کتبا به کارفرما یا نماینده او و به رئیس مستقیم خود اطلاع دهند.


وزارت کار و بهداشت حسب مورد گزارش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت، از دادسرای عمومی محل تقاضا خواهند کرد با قید فوریت قرار تعطیل و لاک و مهر تمام یا قسمتی از کارگاه در معرض خطر صادر گردد.
دادستان بلافاصله نسبت به صدور قرار اقدام و قرار مذکور پس از ابلاغ قابل اجرا می باشد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن قرارداد-کار-کلی.gif است


دستور رفع تعطیل در صورتی صادر خواهد شد که رفع نواقص و معایب به تایید بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای رسیده باشد.
در ایامی که به علت فوق کارگاه تعطیل می باشد، کارفرما مکلف است مزد کارگران را بپردازد.

بازرسی کار (بخش دوم) – شكايت از بازرسان كار

شکایت از بازرسان کار


کارفرمایان متضرر از قرار تعطیل کارگاه در صورت اعتراض به گزارش بازر سان کار یا کارشناسان بهداشت می توانند از مراجع مزبور به دادگاه شکایت کنند و دادگاه مکلف به رسیدگی خارج از نوبت می باشد. تصمیم دادگاه در این خصوص قطعی و لازم الاجراست.


کلیه دستورالعملها و آیین نامه های اجرایی این فصل قانون کار (حفاظت فنی و بهداشت کار) به پیشنهاد مشترک وزارت کار و بهداشت، به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

بازرسی کار (بخش دوم) – موانع بازرسي، شرايط اضطراري كارگاه، شكايت از بازرسان كار

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

دادنامه 342 – 343 هيات عمومي ديوان عدالت اداري

طبق تفسيري كه هيات عمومي ديوان از اين قسمت مقاوله نامه داشته، به سبب عدم ذكر پرداختهاي ارزي در تعريف مزد پايه، فلذا اينگونه پرداختها، و با بيشتر كردن دامنه آن (هرنوع پرداختي مربوط به كار بر روي شناور) را جزئي از دستمزد پايه محسوب نكرده است.
بنابراین پرداختی‌های ارزی و هر نوع پرداختی که مربوط به کار بر روی شناور می‌باشد جزو دستمزد پایه محسوب نمی‌شود و قابل احتساب در مزایای پایان کار

وکیل تامین اجتماعی + مشاور مجرب + هیات تشخیص مطالبات

وکیل تامین اجتماعی + مشاور مجرب + هیات تشخیص مطالبات: ممکن است بارها در موضوعات مرتبط با حوزه تامین اجتماعی دچار اشکال و اشتباه شده باشید، گاهی اشتباهات ما در این حوزه که ناشی از عدم آشنایی ما با قوانین و بخشنامه‌های فراوان تامین اجتماعی می‌باشد ممکن است خسارات زیادی ببیار بیاورد.

دستور موقت در دیوان عدالت اداری

یکی از موارد مهم دادرسی دیوان عدالت اداری بحث دستور موقت است که از مواد 34 تا 40 و ماده 73 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری اختصاص به بیان شرایط و احکام و آثار صدور دستور موقت دارد

آموزش و اشتغال (بخش اول)

همانگونه كه گفته شد اين مورد فقط شامل كارگران نوجوان موضوع ماده 80 قانون كار مي باشد (يعني كارگران بين 15 تا 18 سال) و اين افراد شامل كليه مقررات مربوط به كارگران نوجوان موضوع مواد 79 تا 84 قانون كار مي باشند و حداكثر ساعت كارشان 6 ساعت در روز مي باشد….

ابطال بخشنامه مصوبه مزد 99

ابطال بخشنامه مصوبه مزد 99 از آنجاییکه رای هیات تخصصی در زمستان سال 99 صادر گردیده و صدور رای هیات عمومی حتی شاید تا….

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است که به معنی

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *