جستجو کردن
دسته‌بندی‌ها
برداشت قانونی از مزد کارگر

برداشت از مزد کارگر و يا توقيف آن قانونی است

برداشت از مزد کارگر و يا توقيف آن قانونی است؟

برداشت از مزد کارگر و يا توقيف آن نياز به مجوز دارد كه در مواردي اين جواز در قانون پيش بيني شده و در مواردي نيز هر گونه برداشت منوط به حكم مراجع قانوني است.

1- برداشت مستقيم مزد توسط كارفرما

به موجب ماده 45 قانون كار،كارفرما مجاز است در موارد زير از مزد كارگر برداشت نمايد.

الف) به موجب مقررات تا ميزان معيني از حقوق و مزاياي كارگران معاف از پرداخت ماليات بوده و مازاد بر آم اساس ميزان پرداخت مستوجب برداشت درصدي از آن به عنوان ماليات است و كسر و حواله آن به اداره دارايي مربوط از وظايف كارفرماست.علاوه برآن وجوه ديگري نيز به عنوان عيدي و پاداش و غيره پزداخت مي شود ممكن است مشمول كسوران قانوني قرار گيرد،همچنين 7% به عنوان حق بيمه سازمان تامین اجتماعی را از حقوق كارگران كسر و باضافه درصدي كه مربوط به كارفرما مي باشد يكجا از ناحيه كارفرما حواله مي شود لذا برداشت اين گونه وجوه از دريافتي كارگر توسط كارفرما مجاز است.

برداشت از مزد کارگر و يا توقيف آن قانونی است 1

ب) هنگامي كه كارفرما به عنوان مساعده وجهي به كارگر داده باشد.

ج) اقساط وام هايي كه كارفرما به كارگر داده است طبق ضوابط مربوطه،بديهي است ميزان اقساط بازپرداخت در لحظه دريافت آن بايد با توافق طرفين معين گردد.

د) چنانچه بر اثر اشتباه محاسبه مبلغي اضافه پرداخت شده باشد.

ه ) مال الاجاره خانه سازماني كه اجاره آن با توافق تعيين شده است.

و) وجوهي كه كارگر بابت خريد اجناس ضروري به شركت هاي تعاوني مصرف همان كارگاه بدهكار است.

بنابراين در برخی موارد برداشت از مزد کارگر و يا توقيف آن قانونی است و به جز موارد مذكور برداشت از مزد توسط كارفرما مجاز نيست مگر اينكه از طرف مراجع قانوني حكمي صادر شده باشد.

  • 2-برداشت از مزد كارگر و توقيف آن با حكم مراجع قانوني و حمايت از آن

صفحه اصلی

مقالات مرتبط

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های ماه
همه چیز در خصوص بازنشستگی

همه چیز در خصوص بازنشستگی:در این مبحث به موضوع بازنشستگی واجدین شرایط طبق قانون تامین اجتماعی می پردازیم.بموجب بند 15 ماده 2 قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی عبارتست از عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در قانون….

بیمه بیکاری در قانون کار

دولت مکلف است در اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی و با استفاده از درآمدهای حاصل از مشارکت مردم و نیز از طریق ایجاد صندوق بیمه بیکاری نسبت به تامین معاش کارگران بیکار شده

انواع دفاع در دادرسی کار

انواع دفاع در دادرسی کار در دادرسی کار،همانند دادرسی مدنی،دفاع به دو نوع کلی تقسیم می شود: دفاع شکلی و دفاع ماهویکه ابتدا به بررسی دفاع شکلی و سپس دفاع ماهوی می پردازیم.

قرارداد کار (بخش اول)

قرارداد کار (بخش یک)بخش اول فصل دوم قانون کار به مبحث قرارداد کار پرداخته است. به استناد ماده 7 قانون کار «قرارداد کار عبارت است از. قرارداد کتبی یا شفاهی..(ادامه)

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

فهرست مطالب

جستجو کردن

مشاوره رایگان با وکیل اداره کار

برای رزرو مشاوره رایگان با وکلای کارتامین فرم زیر را تکمیل کنید. همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.