خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی – بخش سوم

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی – بخش سوم: در 6 هفته گذشته از شروع طرح 3070 یا دوشنبه های دیجیتالی سازمان تامین اجتماعی که در بخش اول و بخش دوم از معرفی این خدمات به آن ها اشاره نمودیم 13 مورد به صورت کاملا غیر حضوری در خدمت بیمه شدگان و کارفرمایان قرار گرفت.

در این طرح قرار بر ارائه 30 خدمت به صورت کاملا غیر حضوری می باشد به طوری که نیازی به حضور مشمولین این خدمات به شعب و کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی نباشد و تا کنون سیزده خدمت کاملا غیر حضوری معرفی شده و در ادامه قصد داریم خدمات جدیدتری که در سامانه eservices.tamin.ir در دسترس عموم قرار دارد را معرفی نمائیم.

هر هفته یک خدمت غیر حضوری جدید

هر هفته در روزهای دوشنبه جلساتی با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی برگزار می گردد که در آن جلسات حداقل یک خدمت غیر حضوری قابل بهره برداری معرفی می‌شود.

هفته هفتم: مفاصا حساب پیمانکاران

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی - بخش سوم 1

در هفته هفتم از آغاز این طرح چهار سرویس دیگر در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است که به آنها اشاره خواهد شد. در این هفته خدمات اخذ الکترونیکی درخواست و صدور هوشمند و ابلاغ مفاصاحساب برای پیمانکاران و واگذارندگان کار (تا آنجا که در خاطمان است در هفته سوم اجرای طرح 3070 این خدمت معرفی شده بود و اکنون در این هفته مجددا معرفی می شود) و ارتقاء سامانه دریافت لیست حق بیمه (از جمله خدماتی است که سالها به صورت غیر حضوری انجام می شده و در این مرحله ارتقاء آن اعلام شده است) و فراهم شدن امکانات کنترلی برای کارفرمایان به منظور اصلاح لیست قبل از ارسال و همچنین انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد دیگر خدمت غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در قالب طرح ۳۰۷۰ معرفی شدند. ب

نابراین تمامی افراد شاغل فاقد رابطه مزد بگیر با اعلام شغلی که به آن اشتغال به کار دارند (به صورت خود اظهاری) و همچنین زنان خانه دار، دختران مجرد و دانشجویانی که در تاریخ انعقاد قرارداد بیمه، سن آنان ۵۰ سال تمام و یا کمتر باشد (چنانچه سن متقاضی بیش از ۵۰ سال تمام باشد در صورت دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مازاد سن ۵۰ سال) امکان انعقاد قرارداد بیمه میسر خواهد بود، مشمول این خدمت هستند.

حوادث ناشی از کار

خدمت دیگری که در قالب طرح ۳۰۷۰ افتتاح شد، درخواست غیرحضوری کمیسیون پزشکی است. بیمه شده اصلی که به علت ابتلاء به بیماری عادی و یا به علت عوارض حاصل از حادثه ناشی از کار طبق گواهی پزشک معالج، عارضه آن غیرقابل علاج تشخیص داده شده است.

فرزندان و یا پدر و مادر بیمه شده اصلی که بر اثر بیماری یا نقص عضو طبق گواهی پزشک معالج، براثر بیماری یا نقص عضو قادر به کار نباشند، شوهر بیمه شده اصلی که طبق گواهی پزشک معالج، مبتلا به بیماری غیرقابل علاج بوده و معاش وی توسط بیمه شده زن تأمین شود، مخاطبان این خدمت هستند.

در جلسه هشتم از اجرای این طرح سالاری عنوان نمود حدود 70درصد از طرح 3070 برای ارائه خدمات غیرحضوری اجرایی شده است و انتظار می رود این خدمات به نحو مطلوب و کاملا غیرحضوری در اختیار مردم قرار گیرد.

پرداخت بیمه بیکاری

در این هفته نیز 4 خذمت دیگر معرفی شد، غیر حضوری شدن پرداخت بیمه بیکاری به معنی عدم نیاز به مراجعه افراد به مراکز بیمه ای تامین اجتماعی برای تشکیل پرونده و ثبت درخواست بوده و سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی با سامانه بیمه بیکاری وزارت کار متصل گردیده است و متقاضیانی که پس از طی مراحل و تائید ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شعب تامین اجتماعی معرفی می شوند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری نباید به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایند.

پرداخت هزینه ترحیم

ثبت غیر حضوری درخواست کفالت و بازرسی دومین و وسومین خدمت معرفی شده در هفته هشتم این طرح است.

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

کمک هزینه مراسم ترحیم که از تعهدات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش است در این هفته به صورت غیر حضوری به بهره برداری رسید و دیگر نیازی برای مراجعه حضوری جهت دریافت این خدمت نخواهد بود، این خدمت در گذشته نیاز به حضور متقاضیان در شعب و طی فرایندی پیچیده و وقت گیر را داشت که با اصلاح فرایند و ارائه آن به صورت غیر حضوری دیگر نیازی به حضور افراد در شعب نخواهد داشت. طبق گفته های سالاری حدود یک میلیون خدمت غیر حضوری در هفته گذشته ارائه شده است که این نشان از روند رو به رشد در استفاده و ارائه خدمات غیر حضوری این سازمان دارد.

بخش اول از معرفی خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

بخش دوم از معرفی خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

سالاری عنوان نمود باید تعدادی از همکاران در ورودی شعب پاسخگوی مردم باشند و به راهنمایی مراجعه کنندگان برای استفاده از خدمات غیر حضوری بپردازند و در صورت نیاز از طریق تلفن همراه مراجعه کنندگان خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی را به آنان معرفی نمایند.

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

خسارت کارگران و مزایای پایان کار

مبحث چهارم از فصل دوم قانون کار به موضوع ( پرداخت خسارت کارگران و مزایای پایان کار) می پردازد.

چنانچه پس از رسیدگی و تشخیص مراجع حل اختلاف موضوع ماده ۱۵۷ قانون کار، موجبات تعلیق قرارداد کار کارفرما شناخته شود وی مکلف است علاوه بر بازگشت به کار کارگر به کار سابق، خسارت و حق السعی ایام تعلیق را به کارگر بپردازد. ولیکن….

تعریف رای و اقسام آن

در بحث تعریف رای و اقسام آن منظور از تصمیم اداری هر تصمیمی است که صرف نظر از ماهیت پرونده توسط مرجع رسیدگی کننده اتخاد می شود و تصمیمات اداری جزء آرا محسوب نشده و عنوان رای بر آن اطلاق نمی شود.

نهادهای عمومی غیر دولتی در قانون کار

نهادهای عمومی غیر دولتی در قانون کار: برابر ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور،موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی از نظر این قانون واحدهای سازمانی مشخصی هستند که با اجازه قانون به منظور انجام وظایف و خدماتی که جنبه عمومی دارد تشکیل شده و یا می شود….

تعریف ابلاغ در آیین دادرسی کار

موضوع ابلاغ آن چیزی است که باید به اطلاع مخاطب ابلاغ برسد به موجب ماده 34 آیین دادرسی کار ” یک نسخه از دادخواست و ضمایم آن به خوانده یا خواندگان ابلاغ خواهد شد و همچنین وقت رسیدگی به خواهان و خوانده ابلاغ شود” ماده 105 اشعار می دارد “دادنامه حداقل در سه نسخه…

کارگر چه کسی است؟

مستند به ماده ۲ قانون کار. «کارگر از لحاظ این قانون. کسی (فردی یا شخص حقیقی به تنهایی) است. که به هر عنوان. (فارغ از هر نوع نام) در مقابل دریافت حق السعی. (تعریف ماده ۳۴ قانون کار) اعم از مزد، حقوق، سهم سود. و سایر مزایا (پورسانت غیر انگیزشی و …) به درخواست…

تعليق قرارداد كار (بخش دوم)

در ايام تعليق، ارتباط كارگران با كارگاه قطع نشده و برقرار مي باشد و چنانچه تغيير و تحولي در مديريت كارگاه شود ارتباط به كارگران شاغل و معلق نداشته و به استناد ماده 12 قانون كار كارفرماي جديد قائم مقام ديون،‌حقوق و تعهدات كارفرماي سابق محسوب مي شود…

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

4 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  من راننده پایه یک کامیون بین شهری هستم علی رغم سختی کار رانندگی تا کنون این شغل به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته نشده است به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفتند بایستی رابطه اداره کار وجود داشته باشد در ضمن بیمه را خودم به عنوان بیمه رانندگان پرداخت میکنم و کار فرما ندارم
  از شما استاد گرانقدر خواهشمندم اگر راهی هست که بتوان از این شغل به عنوان سختی کار استفاده و از مزایای ان بهرهمند شد من را راهنمایی کنید 15 سال سابقه بیمه دارم 10 سال رانندگی و 2 سال خر ید خدمت و 3 سال در کارگاه تعمیر لوازم خانگی
  سپاس از لطف شما

  1. سلام دوست عزیز
   در خصوص احراز مشاغل سخت و زیان آور این موضوع حتما باید به کمیته سخت و زیان آور وزارت کار برسد و در این خصوص میتوانید درخواست خود را در سامانه سخت و زیان آور وزارت کار از طریق لینک زیر ثبت نموده تا نتیجه را به شما اعلام کنند.:
   https://sakht.mcls.gov.ir
   همچنین پست منتشر شده در سایت میتواند شما را کمک کند:
   http://www.kar-tamin.ir/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa%da%af%db%8c

   1. سلام آیا کارگر رفت و روب شهرداری(پاکبان)۴درصد زیان آور به آن تعلق میگیرد درصورت عدم تعلق لطفا با دلیل بیان فرمایید؟

    1. سلام دوست عزیز
     پاکبانان محترم در زمره مشاغل سخت و زیان آور نمیباشند لیکن اشخاصی که در قسمت بازیافت زباله مشغول به کار هستند میتوانند درخواست خود را جهت بررسی ثبت کنند.
     علت این امر این است که شغل پاکبان جزو مشاغل سخت و زیان اور کلی با عنایت به ماهیت شغلشان نمیباشد و در دسته بندی مشخص شده سخت و زیان آور نیست.
     به طور کل کلیه اشخاص میتوانند در خواست بررسی آلایندگی و سختی کار خود را ثبت کنند لیکن آ«چه تجربه ثابت کرده است پاکبان جزو مشاغل سخت و زیان آور قرار نمیگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *