هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری

هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری: این هیات ها صلاحیت رسیدگی به موضوعاتی که در صلاحیت هیات عمومی است را دارند و با حداقل 15 نفر از قضات دیوان تشکیل می شوند و حضور هر قاضی در هیات های مربوطه منوط به صدور ابلاغ از ناحیه رئیس دیوان جهت عضویت در هیات مربوطه است.

رسيدگي به اختلافات كارگري در ديوان عدالت اداري: رسيدگي در ديوان عدالت اداري به تمامي پرونده ها بر اساس مقررات آن مرجع بوده و پرونده هاي مراجع دادرسي كار از اين حيث مستثني نمي باشد ليكن بايد دانست كه شعبات ديوان به استناد بند 2 ماده 10 و ماده 63 قانون تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري فقط به شيوه شكلي به موضوع رسيدگي مي نمايند

چنانچه از مصوبات و آئین نامه ها و سایر نظامات دولتی و یا موسسات عمومی غیر دولتی در دیوان عدالت اداری شکایت شود رسیدگی به موضوع ابتدا در صلاحیت هیات های تخصصی است که بعد از وصول درخواست ابطال مصوبات و دریافت پاسخ طرف شکایت(مرجع تصویب کننده) اداره کل هیات عمومی پرونده را جهت طرح موضوع به هیات تخصصی ارسال می کند و پرونده با توجه به موضوع آن توسط رئیس دیوان یا معاون قضائی به یکی از هیات ها ارجاع می گردد،

رسمیت جلسات هیات تخصصی

جلسات هیات تخصصی با حضور حداقل دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند یعنی حضور ده نفر از پانزده نفر عضو جهت رسمیت جلسه ضروری است و عضویت هر یک از قضات در دو هیات تخصصی یا بیشتر مانعی ندارد و رئیس دیوان برای برخی از قضات می تواند ابلاغ عضویت در دو هیات را صادر نماید.

هیچ یک از قضات دیوان حق ندارند از عضویت و حضور در هیات های تخصصی خوداری کند زیرا به موجب قانون حضور و عضویت در هیات های تخصصی از وظایف و تکالیف قانونی قضات می باشد،رسیدگی در هیات های تخصصی از این جهت که اعضای هیات همگی از قضاتی که نسبت به موضوعات مرتبط رسیدگی می کنند و آشنا با قوانین و مقررات مربوط هستند حایز اهمیت است.

هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری 1

رسیدگی در هیات های تخصصی دیوان

هیات های تخصصی به شکایت از مصوبات و آئین نامه ها و سایر نظامات مبادرت به اتخاذ تصیم می نماید در صورتیکه اکثریت بیش از سه چهارم اعضا عقیده بر رد شکایت داشته باشد نسبت به صدور رای اقدام می نماید که رای صادره از هیات تخصصی ظرف 20 روز از جانب رئیس دیوان یا 10 نفر از قضات قابل اعتراض در هیات عمومی است.

و در غیر این صورت چنانچه اکثریت مطلق عقیده بر ورود شکایت یا ابطلال مصوبه داشته باشند یا کمتر از سه چهارم اعضا عقیده بر رد شکایت داشته باشند موضوع جهت رسیدگی به هیات عمومی ارسال می شود نظریه اکثریت و اقلیت اعضای هیات تخصصی در پرونده معکوس می شود و نظریه هیات تخصصی در این قسمت برای هیات عمومی جنبه مشورتی خواهد داشت.

آیین نامه اداره جلسات هیات عمومی و هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری مورخ93/11/15 منتشر شد.

ضمائم قانونی این پست:

هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری 2
آیین نامه اداره جلسات هیات عمومی و هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری مورخ93/11/15

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

دادنامه 1272 هیات تخصصی دیوان عدالت اداری

پس از صدور آرای چند پهلو از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری (آرای شماره 186 مورخ 98/02/17 و 3328 مورخ 98/11/29) که منجر به تفاسیر مختلف و متناقض حقوقی از سوی متخصصین این حوزه و جامعه کارگری گردید، هیات تخصصی کار بیمه و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری مجددا در رایی تاکید نمود که مبنای محاسبه سنوات خدمت، عیدی و امثالهم صرفا مزد یا حقوق بوده و حق السعی جایگاهی در محاسبه این موارد ندارد….

شرایط کار (بخش اول – حق السعي، مزد ثابت و مبنا)

شرایط کار (بخش اول)
مبحث اول از فصل سوم قانون کار به موضوع حق السعی، مزد ثابت و مبنا، شرایط تعیین حداقل مزد، حقوق کارفرما در مقابل کارگر، ماموریت و طرح طبقه بندی مشاغل میپردازد….

تشخیص قرارداد كار از قراردادهاي مشابه

تشخیص قرارداد كار از قراردادهاي مشابه: به موجب ماده 2 قانون كار كارگر «كسي است كه به هر عنوان در مقابل دريافت حق السعي اعم از مزد ، حقوق، سهم سود و ساير مزايـا بـه درخواسـت كارفرمـا كـار مي كند.» و «كارفرما شخصي است حقيقي يا حقوقي كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابـل دريافـت حق السعي كار مي كند.»

شرايط اساسي صحت قرارداد كار

شرط اساسی انعقاد قرارداد کار : به علاوه انعقاد قرارداد كار از روي اكراه نيز موجب عدم صحت قرارداد خواهـد شـد . البتـه بايد توجه داشت كه اكراه در اصطلاح حقوقي معناي خاصي دارد كه دقيقا بر معناي متداول عرفي آن منطبق نيست.

سیر مراحل تصویب قانون کار

پس از وقوع انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 و با توجه به خلأهایی که در قانون کار (سابق) وجود داشت. و همچنین با توجه به اینکه یکی از مهمترین خواسته های جامعه کارگری که سهم قابل توجهی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند، ضرورت تهیه و تنظیم قانون کار جدید به شدت…

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

4 پاسخ

    1. سلام همانطور که توضیح داده شد ارای هیات تخصصی نیز لازم التباع است لیکن چنانچه اکثریت مطلق عقیده بر ورود شکایت یا ابطلال مصوبه داشته باشند یا کمتر از سه چهارم اعضا عقیده بر رد شکایت داشته باشند موضوع جهت رسیدگی به هیات عمومی ارسال می شود نظریه اکثریت و اقلیت اعضای هیات تخصصی در پرونده معکوس می شود و نظریه هیات تخصصی در این قسمت برای هیات عمومی جنبه مشورتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *