جستجو کردن
دسته‌بندی‌ها

کارگر چه کسی است؟

کارگر چه کسی است؟ (چه کسی را کارگر می نامند)

مستند به ماده ۲ قانون کار «کارگر از لحاظ این قانون کسی (فردی یا شخص حقیقی به تنهایی) است که به هر عنوان (فارغ از هر نوع نام) در مقابل دریافت حق السعی (تعریف ماده ۳۴ قانون کار) اعم از مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا (پورسانت غیر انگیزشی و …) به درخواست (و دستور) کارفرما کار می کنند.

ارکان کار تابع

با توجه به مطالب گفته شده. در تعریف «کارگر کیست» میتوان اینگونه اظهار داشت. که کارگر شخص حقیقی است که در مقابل اخذ دستور کار از کارفرما (تبعیت حقوقی) و انجام دادن کار با نیروی شخصی خود (تبعیت شخصی انجام دادن کار) حق السعی (تبعیت اقتصادی) را از کارفرمای حقیقی یا حقوقی دریافت مینماید.

با تمام اوصاف مطروحه آیا میتوان در تعریف «کارگر کیست؟» معنای تام و مطلق را منظور نمود.؟

خیر، چرا که مستند به ماده ۱۸۸ قانون کار (همانگونه که در بحث دامنه شمول قانون کار مطرح شد) برخی اشخاص از قبیل (مشمولین قانون استخدام کشوری. یا سایر قوانین خاص استخدامی. و کارگاههای خانوادگی) از شمول قانون کار خارج شده اند.

کارگر چه کسی است؟

حال چنانچه شما از کارگران مشمول قانون کار هستید میتوانید تمامی ابهامات و مجهولات قانونی خود را در این سایت (کار – تامین) پیدا کنید.

چنانچه کارگران و کارفرمایان نسبت به حقوق و تکالیف خود ناآگاه باشند قطعا دچار مشکلات عدیده ای در رابطه کاری فی‌مابین خواهند شد.

ضمنا به هر شخصی که برای شخص دیگری کار تابع انجام دهد لفظ (کارگر) صدق نمیکند. بلکه فقط کارکنان مشمول قانون کار را کارگر می‌نامند. کارکنان دولت که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می باشند کارمند دستگاه اجرایی نامیده می شوند.

ما سعی بر آن داریم که هیچ مجهولی برای شما کارگران و کارفرمایان عزیز باقی نماند.با ما همراه بمانید تا در زمینه روابط کار خود راهنمای خود باشید.

کارگر چه کسی است؟

مقالات مرتبط

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

[ticket-submit]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های ماه
جزئیات قانون کار زنان

طبق قانون اساسی و قانون کار تبعیض قائل شدن میان زن و مرد ممنوع شده و کارفرما مجاز نیست در ازای کاری یکسان به زنان حقوق و مزایایی کمتر از مردان پرداخت کند. ماده 38 قانون کار در این زمینه می گوید:برای انجام کار مساوی و در شرایط مساوی در یک کارگاه باید مزد زن و مرد به طور مساوی پرداخت شود و تبعیض در تعیین میزان مزد ممنوع است…

قانون کارهای سخت و زیان آور

برابر ماده 52 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، در کارهای سخت و زیان آور و زیر زمینی ساعت کار نباید از شش ساعت در روز و 36 ساعت در هفته تجاوز نماید.

حفاظت فنی و بهداشت کار (بخش اول – شوراي عالي حفاظت فني،‌ايمني كارگران)

شورای عالی حفاظت فنی مسئول تهیه دستورالعملها و آیین نامه های حفاظت فنی برای صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور جهت تامین حفاظت فنی و جلوگیری از بیماری های حرفه ای می باشد که کلیه کارگاه ها، کارگران، کارفرمایان و کارآموزان و حتی کارگاههای خانوادگی موضوع ماده 188 قانون کار هم مکلف به اجرای آن می باشند. …

بیمه زنان خانه دار و دختران مجرد

یکی از دغدغه‌های زنان خانه دار که شغل دیگری ندارند؛ داشتن بیمه است. زنان خانه دار و دختران مجرد می‌توانند ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، پشتوانه‌ای برای آینده خود و حتی فرزندان خویش داشته باشند. بر همین اساس، این دسته از خانم‌ها (مجرد یا متاهل) می‌توانند در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال از خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.

با کارشناسان ما در ارتباط باشید
[ticket-submit]

فهرست مطالب

جستجو کردن

مشاوره رایگان با وکیل اداره کار

برای رزرو مشاوره رایگان با وکلای کارتامین فرم زیر را تکمیل کنید. همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.