حداقل دستمزد سال 99 چقدر شد؟

حداقل دستمزد سال 99 چقدر شد؟

حداقل دستمزد سال 99 چقدر شد؟جدول زیر میزان قطعی افزایش مزد سال 99 مصوب شورای عالی کار میباشد که در صورت تصویب هیات وزیران حق مسکن به 2000000 ریال افزایش خواهد یافت و در حال حاضر مبلغ آن همچون سال گذشته 1000000 ریال باقی خواهد ماند.

بعد از فراز و نشیب‌های فراوان بالاخره حداقل حقوق کارگران در سال 99 تعیین شد. با توجه به گمانه‌زنی‌های فراوان، افزایش قیمت بنزین و سایر کالاهای مصرفی، انتظار می‌رفت که دستمزد سال 99 کارگران خیلی بیشتر از سال گذشته افزایش پیدا کند. اما اینطور نشد

هر سال شورای عالی کار موضوع تبصره ماده 41 قانون کار دستمزد کارگران را که در صنایع و کسب و کارهای مختلف در سراسر کشور مشغول به کار هستند افزایش می دهد. در ادامه آخرین تصمیمات پیرامون افزایش دستمزد 99 و حداقل حقوق سال آینده را بررسی می‌کنیم.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن قرارداد-کار-کلی.gif است

پنجشبه 21 فروردین سال 99: افزایش 21 درصدی حقوق کارگران تصویب شد؛ نماینده کارگران اما , امضا نکردند!

چهارشنبه 20 فروردین 1399 جلسه شورای عالی کار ساعت 18 در حالی برگزار شد که اعتراضات کارگران به مشخص نشدن افزایش دستمزد سال 99 روز به روز بیشتر می‌شد. به گزارش خبرگزاری ایلنا، پس از 6 ساعت مذاکره و چانه‌زنی در خصوص افزایش دستمزد کارگران در سال 99، در نهایت رقم نهایی افزایش حقوق با رای‌گیری مشخص شد. این برای اولین بار در دهه‌های گذشته است که رقم افزایش حقوق کارگران بدون رسیدن به اجماع همه طرف‌های مذاکره و با رای‌گیری مشخص می‌شود. نکته عجیب‌تر اینجاست که نمایندگان کارگری حاضر نشدند صورتجلسه نهایی را امضا کنند و بدون امضا این جلسه را ترک کردند که تعجب بر انگیز است.

با این حال، نتیجه نهایی فارغ از اما و اگر هایش به این شرح است:

  • افزایش دستمزد کارگران در سال 99 : 21%
  • حداقل حقوق 99: 1 میلیون و 835 هزار و 427 تومان (1835427 تومان) – از یک تیر 1910427 تومان
  • بن ماهیانه: 400 هزار تومان
  • مبلغ مزد روزانه: 611809 ریال – از یک تیر 636809 ریال
  • پایه سنوات: 175 هزار تومان – از یک تیر 100 هزار تومان
  • حق مسکن ماهانه: 100 هزار تومان (از یکم تیر 300هزار تومان)
  • افزایش سایر سطوح: 15% به اضافه روزانه 30338 ریال – از یک تیر 15 درصد + 55338 ریال روزانه

جدول زیر میزان قطعی افزایش مزد سال 99 مصوب شورای عالی کار تا پایان خرداد 99 میباشد.

در صورت هر گونه ابهام در پایان همین پست پرسش یا نظر خود را بیان کنید.

حداقل دستمزد سال 99 چقدر شد؟ 1

در صورتی که قادر به مشاهده اعداد داخل جدول نیستید آن را از لینک زیر دانلود کنید.

حداقل دستمزد سال 99 چقدر شد؟ 2

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

آموزش و اشتغال (بخش سوم)

آموزش و اشتغال (بخش سوم – اشتغال اتباع بيگانه): اتباع بيگانه نمي توانند در ايران مشغول به كار شوند مگر با دارا بودن 2 شرط ذيل:…

راي شماره 2325 هيات عمومي ديوان عدالت اداري مورخ 1400.08.11

منطبق با ماده 41 قانون كار، شوراي اسلامي كار همه ساله موظف است ميزان حداقل مزد كارگران را براي نقاط مختلف كشور و يا صنايع مختلف با مد نظر قراردادن ميزان تورم اعلامي بانك مركزي و با رعايت توان امرار معاش يك خانواده متوسط 4 نفره مشخص نمايد….

دریافت دو حقوق بازنشستگی

دریافت دو حقوق بازنشستگی:…..در وافع شما یک حقوق را به عنوان بازنشسته از سازمان دریافت می نمائید و یک حقوق نیز تحت عنوان بازمانده (دریافتی از بابت همسر فوت شده)……

تعریف کارگاه در قانون کار

تعریف کارگاه در قانون کار به استناد ماده ۴ قانون کار «کارگاه محلی (مکانی) است. که کارگر به درخواست. (و دستور) کارفرما یا نماینده او در آنجا کار می‌کند. از قبیل موسسات صنعتی. کشاورزی. معدنی….

قانون كار و بانك ها

قانون كار و بانك ها: قبل از ملي شدن بانك ها كه بعد از انقلاب اسلامي صورت گرفته به استثناي بانك هاي دولتي مانند بانك مركزي و ملي كه تابع مقررات خاص استخدامي بودند ساير بانك ها تحت پوشش قانون كار قرار داشته اند و براي رسيدگي به شكايات مستخدمين بانك ها آيين نامه مربوط به تشكيل جلسات و نحوه رسيدگي هيات حل اختلاف مستخدمين بانك ها به تصويب رسيده بود و آيين نامه اي نيز راجع به انتخاب نماينده كاركنان بانك ها در هيات حل اختلاف مستخدمين بانك ها،وجود داشت.

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *