خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی – بخش دوم

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی – بخش دوم: در بخش اول از معرفی خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی متوجه شدیم که تا هفته چهارم از آغاز طرح 3070 تعداد نه مورد از خدمات این سازمان به صورتی کاملا غیر حضوری فعال گردید و دیگر این خدمات به صورت حضوری ارائه نخواهد شد.

در ادامه این مطلب شما را با بخش دیگری از خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی که در دسترس قرار گرفته است و می‌توانید پس از ثبت نام در سایت eservices.tamin.ir اقدام به استفاده نمائید آشنا می‌شویم.

نه خدمتی که تا هفته چهارم از اجرای این طرح رونمائی شد عبارت بود از:

1-پرداخت کمک هزینه ازدواج

2-تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث

3-ابلاغ غیر حضوری احکام مطالباتی

4-ابلاغ مفاصاحساب به واگذارندگان کار و پیمانکاران

5-استعلام وضعیت مستمری بگیران

6-استعلام و ضعیت بیمه شدگان

7-تکمیل ثوابق بیمه شدگان پاره وقت

8-نام نویسی افراد تبعی

9-انعقاد قرارداد بیمه اختیاری.

هفته پنجم طرح 3070

و اما در هفته پنجم از اجرای طرح 3070 یا همان دوشنبه های دیجیتالی اظهار داشت امروز نهمین خدمت جدید غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی که توافق غیرحضوری کارفرمایان برای ابلاغ احکام و مکاتبات الکترونیکی است رونمائی می شود.

بهره برداری از این سرویس موجب تسهیل امور کارفرمایان می شود و نقطه شروعی برای غیر حضوری شدن سایر خدمات تامین اجتماعی به کارفرمایان است.

البته تا هفته چهارم مصطفی سالاری هشت خدمت را معرفی نموده بود که با این خدمت جدید به نه مورد افزایش می‌یابد، اما با توجه به اینکه مدیر عامل این سازمان خدمت اخیر را خدمت هشتم معرفی نمود ما نیز خدمات معرفی شده تا اینجای کار را هشت مورد در نظر می گیریم.

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی - بخش دوم 1

هفته ششم طرح 3070

ششمین هفته از سری جلسات دوشنبه های دیجیتالی با معرفی چهار سرویس غیر حضوری دیگر سازمان تامین اجتماعی آغاز شد و با این 4 خدمت جدید می توان گفت خدمات غیر حضوری این سازمان به سیزده مورد در هفته ششم افزایش یافت.

پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی است که از این پس به صورت کاملا غیرحضوری ارائه می شود و نیازی به مراجعه افراد جهت دریافت خدمت مذکور وجود ندارد.

این خدمت با تبادل اطلاعات میان سازمان تامین اجتماعی و سازمان نظام وظیفه انجام می گردد و شرط استفاده از این خدمت داشتن کارت پایان خدمت هوشمند است.

غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا

سرویس دیگری که در این جلسه رونمائی شد پرداخت غیر حضوری غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا می باشد و بیمه شدگانی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری منحصرا بایستی از طریق سامانه خدمات غیرحضری ثبت درخواست نمایند.

این سرویس در صورت همکاری مراجع قانونی با سازمان تامین اجتماعی به صورت خودکار انجام خواهد شد و در این صورت نیازی به ثبت درخواست بیمه شدگان مبتلا به کرونا نخواهد بود.

خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

طبق گفته مصطفی سالاری، مشاهده جزئیات و گردش حساب بدهی کلیه کارفرمایان کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی و همچنین دریافت غیرحضوری اعتراض احتمالی کارفرمایان به بدهی‌های اعلام شده توسط سازمان و تعیین زمان رسیدگی به اعتراضات کارفرمایان در هیات های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی دو خدمت غیر حضوری دیگر این سازمان می باشد.

بنابراین با بهره برداری از این دو سرویس کارفرمایان می‌توانند از جزئیات مربوط به بدهی خود مطلع شده و اگر اعتراضی به آن بدهی دارند به صورت غیر حضوری ثبت اعتراض نمایند و زمان رسیدگی به اعتراض ثبت شده نیز در همین سامانه به آنان اعلام خواهد شد.

اگر در خصوص خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی پیشنهادات و یا انتقاداتی داشته باشید می توانید با استفاده از سامانه 1420 مطرح نمائید وبا توجه به عزم جدی که جهت غیر حضوری نمودن خدمات این سازمان به وجود آمده به نظر می رسد به این پیشنهادات توجه خواهد شد.

بخش اول از معرفی خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

بخش سوم از معرفی خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

مقالات مرتبط

پربازدیدترین‌های ماه

نهادهای عمومی غیر دولتی در قانون کار

نهادهای عمومی غیر دولتی در قانون کار: برابر ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور،موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی از نظر این قانون واحدهای سازمانی مشخصی هستند که با اجازه قانون به منظور انجام وظایف و خدماتی که جنبه عمومی دارد تشکیل شده و یا می شود….

دادنامه 3328 هیات عمومی دیوان عدالت اداری

در باب سنوات خدمت بر مبنای آخرین مزد یا حقوق، هر دو ماده 24 و 31 یک موضوع واحد را با دو بیان عنوان مینمایند: «ماده 24 . … بر اساس آخرین حقوق مبلغی معادل یک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به کارگر پرداخت نماید.» . «ماده 31 . … کارفرما باید بر اساس آخرین مزد کارگر به نسبت هر سال سابقه خدمت حقوقی به میزان 30 روز مزد به وی پرداخت نماید.»

حق بیمه قراردادهای خرید و فروش

حق بیمه قراردادهای خرید و فروش حق بیمه اینگونه از قراردادها در شعب سازمان تامین اجتماعی به شیوه‌های متنوعی محاسبه می‌گردد که می‌تواند مشمول حق بیمه‌های گوناگونی از 0 تا 7درصد و گاها با دریافت 5 الی 20 درصد بالاسری با ضریب 15درصد محاسبه گردد.

دادنامه 1815 تا 1825 مورخ 99.11.21 هيات عمومي ديوان عدالت اداري

از آنجاييكه طبق ماده 2 اساسنامه اصلاحي دانشگاه آزاد، دانشگاه يك موسسه آموزشي و پژوهشي تعريف شده و بيمارستانهاي دانشگاه آزاد نيز بدليل فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي زير نظر ا ساتيد دانشگاه، بنوعي واحدي از دانشگاه محسوب مي شوند، فلذا كليه پرستاران شاغل در بيمارستانها نيز مشمول بند .ح. ماده 12 اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامي بوده و بمانند اعضاي هيات علمي و كاركنان اداري دانشگاه آزاد مشمول قانون كار نمي باشند…..

دادنامه 78 الي 81 مورخ 08/02/1400 هيات عمومي ديوان عدالت اداري

موجب ماده 29 قانون كار «در صورتي كه بنا به تشخيص هيات حل اختلاف، كارفرما موجب تعليق قرارداد از ناحيه كارگر شناخته شود، كارگر استحقاق دريافت خسارت ناشي از تعليق را خواهد داشت و كارفرما مكلف است كارگر تعليقي از كار را به كار سابق باز گرداند.»
از مفهوم مخالف ماده 29 قانون كار نيز چنين استنباط مي گردد كه چنانچه عامل تعليق شخص كارگر باشد،‌كارفرما تكليفي به بازگشت به كار خواهان و پرداخت خسارت نخواهد داشت….

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *