جستجو کردن
دسته‌بندی‌ها
مزایای پایان کار کارگران

خسارت کارگران و مزایای پایان کار

مبحث چهارم از فصل دوم قانون کار به موضوع ( پرداخت خسارت کارگران و مزایای پایان کار) می پردازد.

چنانچه پس از رسیدگی و تشخیص مراجع حل اختلاف موضوع ماده ۱۵۷ قانون کار، موجبات تعلیق قرارداد کار کارفرما شناخته شود وی مکلف است علاوه بر بازگشت به کار کارگر به کار سابق، خسارت و حق السعی ایام تعلیق را به کارگر بپردازد. ولیکن در صورت ارائه ادله موجه تکلیفی به پرداخت خسارت ندارد.

چنانچه تعلیق و بیکاری کارگر خارج از میل و اراده طرفین و بر اثر قوای قهریه از قبیل جنگ، سیل، زلزله، شیوع بیماری مسری و امثالهم باشد کارفرما مکلف است پس از رفع حالت تعلیق کارگران را به کار سابق بازگرداند.

دولت مکلف است در ایام تعلیق کارگران بر اثر قوای قهریه، شرایط استفاده کارگران از بیمه بیکاری را بر اساس  اصل ۲۹ قانون اساسی (برخورداری از قانون تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تامین نماید.) فراهم نماید.

تکلیف دولت در ایام تعلیق

دولت مکلف است در ایام تعلیق کارگران بر اثر قوای قهریه، شرایط استفاده کارگران از بیمه بیکاری را بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی (برخورداری از قانون تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تامین نماید.) فراهم نماید.

همچنین مکلف است با توجه به بند ۲ اصل ۴۳ قانون اساسی (تامین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قرار دادن وسایل کار در اختیار همه کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند در شکل تعاونی، از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر که نه به تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروههای خاص منتهی شود و نه دولت را به صورت یک کارفرمای بزرگ مطلق درآورد. این اقدام باید با رعایت ضرورت های حاکم بر برنامه ریزی عمومی اقتصاد کشور در هر یک از مراحل رشد صورت گیرد.) امکانات لازم برای اشتغال مجدد کارگران را فراهم نماید.

این اقدام باید با رعایت ضرورت های حاکم بر برنامه ریزی عمومی اقتصاد کشور در هر یک از مراحل رشد صورت گیرد.) امکانات لازم برای اشتغال مجدد کارگران را فراهم نماید.

مزایای پایان کار

چنانچه خاتمه قرارداد کار به لحاظ از کار افتادگی کلی (موضوع بند ج ماده ۲۱ قانون کار و بند الف ماده ۷۰ قانون تامین اجتماعی) و یا بازنشستگی (موضوع بند ب ماده ۲۱ قانون کار و ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی) کارگر باشد کارفرما مکلف است به نسبت هر سال سابقه خدمت بر مبنای آخرین مزد کارگر، سالی ۳۰ روز مزد بعنوان سنوات خدمت (پاداش پایان خدمت) به کارگر بپردازد که این وجه علاوه بر مستمری (بازنشستگی یا از کار افتادگی) می باشد که توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

چنانچه خاتمه کار کارگر (بنا به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهداشت و درمان منطقه با معرفی شورای اسلامی کار یا نمایندگان قانونی کارگر) بر اثر کاهش تواناییهای جسمی و فکری ناشی از کار باشد (موضوع مواد ۶۰، ۷۰ و ۷۱ قانون تامین اجتماعی) کارفرما مکلف است سنوات خدمت این کارگر را به نسبت هر سال سابقه کار معادل ۲ ماه آخرین حقوق بپردازد.

مستند به ماده ۳۳ قانون کار تشخیص کاهش توانایی ها یا بیماری های جسمی و فکری ناشی از کار و غیر کار، از کار افتادگی کلی و جزئی و فوت کارگر و میزان قصور کارفرما، بر اساس ضوابطی است که بنا به پیشنهاد وزیر کار به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. ضوابط مربوط به این ماده مورخ ۱۷/۰۸/۸۵ به تصویب هیأت وزیران و نهایتاً مورخ ۱۳/۱۲/۸۵ به تایید رییس‌جمهور رسیده است که شامل ۵ ماده می باشد.

خسارت کارگران و مزایای پایان کار

مقالات مرتبط

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

[ticket-submit]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های ماه
مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است که به معنی

شکایت ازسازمان تامين اجتماعي

موارد عمده شکایت ازسازمان تامين اجتماعي بدین شرح است:
الف) درخواست سنوات بازنشستگي
ب) عدم احتساب حق بيمه در سازمان تامين اجتماعي
ج)درخواست مستمري از كارافتادگي
د)در خواست برقراري مستمري توسط وراث
ه)درخواست برقراري مستمري قطع شده وراث

جرائم و مجازاتهای مقرر در قانون کار

مواد قانون کار که در صورت عمل نکردن به آنها موجب مجازات میشود عبارتند از مواد: 6 – 38 – تبصره ماده 41 – 45 – 52 – 59 – 61 – قسمت اول و دوم ماده 78 – 75 – 77 – 79 – 80 – 81 – 82 – 83 – 84 – 87 – قسمت اول ماده 89 – 90 – 91 – 149 – 151 – 152 – 153 – 154 – 155 –

حق بیمه چیست و نحوه پرداخت آن چگونه است؟

حق بیمه چیست و نحوه پرداخت آن چگونه است؟
از جمله مزایای قابل ارائه می توان به حمایت هایی که در زمان بیکاری، بیماری، بارداری، حادثه، فوت، بازنشستگی و یا کمک هایی از قبیل وسایل کمک پزشکی که به منظور اعاده سلامت یا برای جبران نقص جسمانی یا تقویت یکی از حواس به کار‌می‌روند و یا کمک ازدواج و سایر موارد دیگر که شامل حال افرادی میشود که حق بیمه خود را به طور منظم به سازمان تامین اجتماعی پرداخت میشود اشاره نمود. این مزایا علاوه بر….

قانون كار و كارگران فصلي

قانون كار و كارگران فصلي: چهارچوب رابطه قراردادي كارگران دايمي در كارهاي فصلي به نحوي است كه بعد از پايان فصل كار،قراردادكار بين طرفين فسخ نشده،بلكه به قوت خود باقي مي ماند و در شروع فصل كار سال بعد

با کارشناسان ما در ارتباط باشید
[ticket-submit]

فهرست مطالب

جستجو کردن

مشاوره رایگان با وکیل اداره کار

برای رزرو مشاوره رایگان با وکلای کارتامین فرم زیر را تکمیل کنید. همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.